Soutěž o Lázeňský pohárek 2016
9. 12. 2016 proběhl v Karlových Varech v pořadí již XVIII. ročník soutěže o Lázeňský pohárek. Soutěž se konala pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů ČR, jejíž je naše škola členem, v prestižních místnostech Grandhotelu PUPP v Karlových Varech.
Tématem soutěže bylo období Karla IV. a jeho přínos pro českou gastronomii, hlavní surovinou letošního ročníku byly švestky (karlátka). Soutěžním úkolem tedy bylo zhotovit výrobky, jejich součástí byly švestky.
Naší školu reprezentovaly dvě žákyně z oboru kuchař–číšník a cukrář, které připravily učitelka odborného výcviku Eva Květoňová a vedoucí učitelka odborného výcviku Bc. Klára Schwarzová.
Žákyně 2. ročníku oboru kuchař–číšník Jindřiška Pličková se prezentovala tříchodovým menu, které tvořily čočkový salát s karlátky, vlašskými ořechy a s fumerovaným kapřím mlíčím v petrželovém kabátku, hovězí veverka plněná mandlovým karlátkem pošírovaná v červeném víně s kaštanovým pyré a perníkovo–makové raviolky se selským tvarohem a švestkovým coulisem. Tento moučník žákyně připravovala na pódiu. Za toto menu získala Jindřiška Plíčková umístění v bronzovém pásmu.
Žákyně 2. ročníku oboru cukrář Veronika Moravová se prezentovala slavnostním dortem a moučníkem s názvem tvarohovo–makový koláček se švestkami s ovocnou omáčkou a čokoládovou ozdobou. Tento moučník připravovala žákyně na pódiu a za svůj výkon získala 2. místo.
Soutěž se všem účastníkům líbila, přinesla jim mnoho nových poznatků a srovnání s jinými školami. Již dnes se těšíme na další ročník.
 

Kontakt

 Název
 školy
 Střední škola technická,
 gastronomická
 a automobilní, Chomutov,
 příspěvková organizace
 Adresa
 Pražská 702,
 430 01 Chomutov
 Telefon 
 474 651 848,
 474 651 849
 E-mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 www
 stránka    
 www.tgacv.cz  
 IČ
 18383696
 Datová
 schránka 
 753k9pg