Spolupráce školy

V rámci odborné přípravy žáků škola spolupracuje s regionálními společnostmi a institucemi, pracoviště těchto subjektů jsou součástí odborného výcviku a odborné praxe.

Děkujeme za spolupráci.
 
   
 

Nabídka prací a služeb

Na základě doplňkové činnosti školy, kde organizace využívá odbornosti svých zaměstnanců, škola nabízí práce a služby pro společnosti, instituce i veřejnost.


PROJEKTOVÉ DNY PRO ŽÁKY ZÁKLADNÍCH ŠKOL
Vybrat si správně budoucí povolání je jistě důležitý moment v životě mladého člověka. Ve snaze poradit a ulehčit žákům končícím základní vzdělávání řešení této otázky, nabídla Střední škola technická, gastronomická a automobilní Chomutov, středisko Kadaň žákům základních škol v regionu vyzkoušet si jeden den na odborném výcviku. Tuto možnost doposud využilo pět základních škol z Kadaně, Klášterce nad Ohří a Vejprt. Celkem se s praktickým vyučováním oborů vzdělání kadeřník, prodavač, kuchař-číšník, strojní mechanik, obráběč kovů, zahradnické a zednické práce seznámilo více než 120 žáků osmých a devátých tříd.
Žáci základních škol v doprovodu svých učitelů pozorovali práci našich žáků a také si sami vyzkoušeli některé činnosti, např. výrobu kovového knoflíku, výrobu vánoční ozdoby nebo balení dárku. Naši žáci – budoucí kadeřnice a kadeřníci potom zájemcům obarvili vlasy a vytvářeli účesy. Na pracovišti oboru vzdělání kuchař-číšník mohli návštěvníci ochutnat výrobky našich žáků, prohlédnout si slavnostně prostřené stoly či pokusit se ozdobně poskládat ubrousek.
V závěru každého projektového dne proběhla krátká beseda o možnostech studia na naší škole s vedoucím střediska. Návštěvníkům – žákům základních škol – se tato akce líbila a podle názoru jejich učitelů jim tento den pomůže při volbě vhodného oboru vzdělávání na střední škole.
 
 < Zpět
 

Pro zájemce o studium

Škola a sociální síť

Škola má na sociální síti Facebook vytvořen profil, kde naleznete zajímavé odkazy, informace a fotogalerie z aktivit školy.


AtlasŠkolství - kam na střední školu 

Škola používá pro elektronickou komunikaci mezi žáky, zákonnými zástupci a učiteli informační systém Bakaláři. Zde naleznete aplikaci pro mobilní telefony a tablety s OS Android.


Aplikace
ke stažení ZDE
.